A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Polsko - Diskuze

Původní dotaz

Zkušenosti s cestou do Krakova

03.10.2011 09:29:23 | HonzaS
HonzaS
Minulý týden jsem poprvé zajel do Krakova. Jel jsem z Bohumína na nově vznikající dálnici A1. Dálnice začíná před Žorama - tzn. z Bohumína neskutečná drbačka za traktory a podobným zvěrstvem - cca 30 km přes kotěhůlky. Pak následovala úžasná tříproudová dálnice až do Gliwic, jenže pak přišel další horor - A4 - nehoda, kolona, frézování dvou pruhů - zkrátka více než hodinové zpoždění a popojíždění. Dálnice A4 je přecpaná a poměrně dost "mastná" - mýto se platí 8,-PnZl při vjezdu a dokonce i při výjezdu, takže tam i zpět to dělá rázem 32,-zlotých, což mi za úsek Katowice-Krakow příjde dost. Nicméně horor největší nastal v samotném Krakově. Na všech vjezdech do města (ze západní strany) se čile buduje a kolony se šinou sotva krokem. Parkování je taky kapitola sama pro sebe, ale asi jsme měl štěstí, protože jsem zaparkoval (10 zl - automat). Krakov je nádherné město, ale ta cesta, ta byla hrozná. Proto se ptám, jaké máte zkušenosti s cestou do Krakova? Je lepší cesta přes Chotěbuz? Nebo je nejlepší jet vlakem?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
28.04.2016 23:45 147.229.66.***

Pedloni jsem tam zajeli, tam pře Katowice, pak jsem nadával na drahé poplatky. Zpět Wadowice, Bialsko-Biela, Těšín. Asi půlka z toho je čtyřproudová rychlostka, zbytek bezproblémový.

Neregistrovaný uživatel
10.11.2015 10:49 77.75.74.***
Krakov tipy a rady na cestu  

Ahoj, my jsme do Krakova jeli vlakem, podrobnější informace jsou na mém webu http://fijalka.cz/krakov-tipy-a-rady-na-cestu/

BAYO 22.12.2013 17:20
Krakov s AirBnb  

Ahoj, kdo si chce přečíst naše zkušenosti s Krakovem a ubytováním přes AirBnB může ZDE:
http://www.jaromirhruska.estranky.cz/clanky/the-news/krakov-s-airbnb.html

• Anonym (4)
m4xp0w3r7
15.11.2011 19:45 77.92.201.***
Re: Zkušenosti s cestou do Krakova  

Já jel do Krakova ze Zlína na jaře 2010 a naprosto bez problémů. Taky sem jel do Bělska a pak do Osvětimi, tam prohlídka a pokračoval dál po okreskách. Tady je mapa, jak si to pamatuju http://g.co/maps/rx69p Zpátky po jiných okreskách zkratkou do Bělska. Někde byli cesty horší, ale nic co bych neznal z českých okrsek na jaře :-| V Krakově jsem zaparkoval u hotelu a pak už jen všude tramvají, ale doprava mi připadla stejná, jako ve Zlíně nebo v Brně.

• Anonym (7)
labros 04.10.2011 15:56

No tak to si netroufnu předvídat. Z Bialské jako po polské okresce včetně obcí. Cesta bohužel méně kvalitní, než jsme zvyklí. Zda tam bude frézování, nebo nehoda dopředu neodhadneš, ale každopádně do Bialské je to stoprocentní rychlé cestování a navíc za celou cestu nedáš oproti Tvé variantě ani korunu. Je to i kilometrově blíže. A bonus : před Bialskou v nákupním centru Auchen ( u dálnice) je nejlevnější benzín . Momentálně natural pod 29 Kč.

HonzaS 04.10.2011 10:09

Díky Labrosi, právě o to mi jde. Jaká je cesta dál z Bialska? Na mapě to samozřejmě vidím, ale myslím tím jak je udržovaná, jak je zatížená, zkrátka postřehy z cesty, jak se jede?

labros 03.10.2011 20:40

Frýdek Místek - Chotěbuz - Bialsko Biela - Krakow Do Bialsko biele je 40 km bezplatná dálnice, pak již asi půl cesty po E 462.

• Anonym (6)
HonzaS 03.10.2011 10:29
Zkušenosti s cestou do Krakova  

Minulý týden jsem poprvé zajel do Krakova. Jel jsem z Bohumína na nově vznikající dálnici A1. Dálnice začíná před Žorama - tzn. z Bohumína neskutečná drbačka za traktory a podobným zvěrstvem - cca 30 km přes kotěhůlky. Pak následovala úžasná tříproudová dálnice až do Gliwic, jenže pak přišel další horor - A4 - nehoda, kolona, frézování dvou pruhů - zkrátka více než hodinové zpoždění a popojíždění. Dálnice A4 je přecpaná a poměrně dost "mastná" - mýto se platí 8,-PnZl při vjezdu a dokonce i při výjezdu, takže tam i zpět to dělá rázem 32,-zlotých, což mi za úsek Katowice-Krakow příjde dost. Nicméně horor největší nastal v samotném Krakově. Na všech vjezdech do města (ze západní strany) se čile buduje a kolony se šinou sotva krokem. Parkování je taky kapitola sama pro sebe, ale asi jsme měl štěstí, protože jsem zaparkoval (10 zl - automat). Krakov je nádherné město, ale ta cesta, ta byla hrozná. Proto se ptám, jaké máte zkušenosti s cestou do Krakova? Je lepší cesta přes Chotěbuz? Nebo je nejlepší jet vlakem?

• Anonym (4)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu